Sonia

Sonia ur 2012

Sonia kiedy kogoś pokocha kocha, to całym swoim psim sercem. Jest aktywna, pogodna, nauczona czystości, komend, wychodzenia na smyczy, ale również bez niej. Sonia bardzo związuje się ze swoim opiekunem. Jest typem wiernego psa, dla którego być blisko swojego człowieka to cały sens życia. Nie zawaha się też ani chwili żeby stanąć w obronie swojego przyjaciela. Ale na miłość Sonii trzeba sobie zapracować.

Do schroniska po raz pierwszy trafiła w 2018 roku, została oddana przez właścicielkę. Przeżyła wówczas traumę, którą ciężko opisać słowami. Z kanapy trafiła do kojca, w którym zupełnie nie potrafiła się odnaleźć. Nie wiedziała czym jest buda, a jedyne do czego jej służyła to żeby schować się za nią z przerażenia kiedy ktoś zbliżał się do jej kojca. Strach i tęsknota za właścicielką nie opuszczały Sonii nawet na minutę. Dlatego też została przeniesiona do kojca wewnątrz budynku. Niestety, tam również nie potrafiła się odnaleźć, a jej masa ciała drastycznie spadała z dnia na dzień. Dlatego ostatecznie zamieszkała wraz z kilkoma innymi psami w pomieszczeniu socjalnym, gdzie powoli doszła do siebie fizycznie i psychicznie.

Przez te lata szczęście do Sonii uśmiechnęło się dwa razy, niestety w obu przypadkach nie trwało długo, bo Sonia jest psem wymagającym. Szczególnie w warunkach domowych, kiedy poczuje się pewnie potrafi zareagować na innego zwierzaka, dużo wokalizuje, potrafi otwierać drzwi, broni zasobów i reaguje na obcych. W pewnych sytuacjach potrafi zareagować również na swojego opiekuna. Sonia ma już swoje lata, ale jej życie nie było usłane psimi radościami. Dlatego szukamy dla niej doświadczonego i cierpliwego opiekuna, który będzie potrafił wyznaczyć pewne granice, a jednocześnie obdaruje Sonię ciepłym kątem i swoją miłością, którą z całą pewnością otrzyma również od niej. Wskazany jest dom bez dzieci i mniejszych zwierząt. Naszym marzeniem jest znalezienie dla Sonii kochającego domu, domu na dobre i na złe i takiego na zawsze.

Kontakt w sprawie adopcji: Schronisko dla zwierząt w Gaju tel. 661 222 200

Jeśli chcesz nam pomóc w opiece nad Sonią, możesz to zrobić za pomocą przelewu: Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju, Gaj 56 D, 63-100 Śrem, nr konta 84 1240 6902 1111 0010 6705 8364 lub za pośrednictwem formularza paypal biuro@schroniskogaj.pl, koniecznie z dopiskiem DLA SONI, https://www.ratujemyzwierzaki.pl/schroniskogaj

Przekaż 1,5% dla Fundacji Schronisko dla zwierząt w Gaju – KRS 0000603486

Opis psa dotyczy zachowania zwierzęcia w schronisku. Należy pamiętać ze zachowanie psa może się zmienić w domu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *