VITO

VITO ur 2019

Vito przyjechał do naszego schroniska w styczniu 2022 roku. To sporych rozmiarów psiak, który naprawdę potrzebuje spokoju. Od początku pobytu w schronisku Vito wykonał ogromną pracę i teraz trzeba znaleźć dla niego opiekuna, który będzie razem z nim walczył o każdy kolejny dzień i o każdy kolejny uśmiech psiaka ♥

Vito generalnie boi się wszystkiego co obce. Osób, innych zwierząt, dźwięków… Wystarczy że wcześniej się z tym nie spotkał. Ten strach nie zawsze objawia się uciekaniem i podkulonym ogonem, cześciej działa na niego paraliżująco i nie bardzo wtedy na cokolwiek reaguje, zazwyczaj wystarczy dać mu trochę czasu i nieco się przełamuje. Ze spaceru na spacer jest coraz lepiej i coraz mniej rzeczy wywołuje u niego tak silne wrażenie. To bardzo delikatny pies. Jeśli kogoś zna – daje się głaskać i przytulać. Najpewniej czuje się w kojcu. W nim sam potrafi przyjść, by go głaskać.  Lubi wychodzić, ale na zewnątrz jest zdecydowanie bardziej spięty.

Kiedy Vito poczuje się komfortowo zachowuje się jak radosny, zaczepny szczeniak. Biega w kółko, skacze, podgryza, goni kiedy się od niego odbiega. To prawdziwy charakter tego psa, kiedy usunie się lęk. Naprawdę warto z nim pracować, żeby wyciągnąć na światło dzienne, tego wspaniałego, wesołego, kochającego psa spod skorupy niepewności. 

Vito powinien trafić do domu z ogrodem w spokojnej okolicy, takiego w którym nie ma dzieci. Super byłoby, gdyby opiekun miał już doświadczenie w pracy z psami. 

Kontakt w sprawie adopcji: Schronisko dla zwierząt w Gaju tel. 661 222 200

Jeśli chcesz nam pomóc w opiece nad VITO, możesz to zrobić za pomocą przelewu: Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju, Gaj 56 D, 63-100 Śrem, nr konta 84 1240 6902 1111 0010 6705 8364 lub za pośrednictwem formularza paypal biuro@schroniskogaj.pl, koniecznie z dopiskiem DLA VITO, https://www.ratujemyzwierzaki.pl/schroniskogaj

Przekaż 1,5% dla Fundacji Schronisko dla zwierząt w Gaju – KRS 0000603486

Opis psa dotyczy zachowania zwierzęcia w schronisku. Należy pamiętać ze zachowanie psa może się zmienić w domu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *