Neron

Neron to duży pies w typie rasy Bernardyn. W listopadzie 2019 roku został odebrany wraz z trzema innymi psami z okropnych warunków. Widok czterech psów egzystujących w otoczeniu odchodów, błota i odpadów w lesie był zatrważający. Trójka z nich była uwiązana do beczki, przyczepy oraz czegoś na wzór kontenera. Ostatni trwał przy nich nieskrępowany żadnym łańcuchem. Zdecydowanie była to interwencja, którą zapamiętamy. Jesteśmy dumni z naszej ekipy interwencyjnej, która mimo dozy strachu i niepewności uratowała czwórkę strapionych żyć.

Poniżej zdjęcie Nerona i jednego z jego psich towarzyszy – Arona, w warunkach w jakich żyli:

Ciężko wyobrazić sobie co musiały czuć żyjąc zdane na siebie, bez miłości i dotyku człowieka, bez ciepła, suchego podłoża i poczucia bezpieczeństwa. Może poddały się bezsilności i przyzwyczaiły się do podłego losu, a może miały nadzieję na lepsze jutro. Na pewno nie spodziewały się jak wielkie szczęście zwiastują ludzie, którzy zabrali ich z tej codzienności.

Neron po dotarciu do Gaju potrzebował natychmiastowej pomocy. Przez wieloletnie zaniedbanie psiak cierpiał na zanik mięśni zwyrodnienia i podwichnięcie stawu biodrowego. Konieczne było przeprowadzenie zabiegu resekcji szyjki i głowy kości udowej.

Neron odbywał rehabilitację w naszym schronisku, w tym czasie zaczęliśmy odkrywać jego wspaniały charakter. Mimo iż Neron jest psem dużych rozmiarów, absolutnie nie ciągnął na smyczy. Z czasem zaczął czerpać przyjemność z głaskania i opieki człowieka. Towarzystwo innych psiaków nigdy nie sprawiało mu problemów, po odzyskaniu zdrowia szczęśliwie brykał pośród innych podopiecznych.

Neron z pewnością zapamiętał dzień, w którym pierwszy raz ujrzał swoich nowych opiekunów. Od tamtego czasu jego życie znowu zmieniło się o 180°, pewnie nie wierzył, że może być jeszcze lepiej. Spójrzcie na zdjęcia Nerona z domu, to właśnie takie widoki utwierdzają nas z przekonaniu, że wykonujemy dobrą robotę! Serdecznie pozdrawiamy rodzinę Nerona. ♥

Kochani! Naprawdę warto pomagać. Setki, może nawet tysiące zwierząt, czeka na naszą pomoc. Nie bójcie się zgłaszać nieodpowiedniego traktowania zwierząt. Wasze nazwisko nie musi być nigdy wykorzystane. Ważne jest, by dać im szanse na nowe życie ♥

Interwencje możecie zgłaszać pod numerem telefonu 793 100 276
lub adresem e-mail: interwencje.gaj@gmail.com

Prosimy również każdego komu nie jest obojętne życie psów

odebranych interwencyjnie, o nawet niewielka wpłatę. Dla nich to ratunek!

Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju, nr konta 84 1240 6902 1111 0010 6705 8364

lub tutaj https://www.ratujemyzwierzaki.pl/gajoweinterwencje

Pozdrawiamy i działamy dalej! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *