KUMPEL

Jest chory. Ma nowotwór. I ogrom chęci życia. Czy będzie mu dane pojechać do domu? Czy chory na nowotwór nosiciel wirusa FelV ma jakiekolwiek szanse na adopcję? Cud? My wierzymy w cuda i kochamy Kumpla. Wystarczy, że pokocha Go jeszcze ten jeden najważniejszy Ktoś.

Ale od początku…Jak się znalazł w Gaju? Został zauważony przez naszą wolontariuszkę i opiekunów zwierząt, uwagę przykuł jego stan zdrowia (miał posklejane, zaropiałe oczy, z daleka było słychać problemy z oddechem, stan jego futra nie pozostawiał wątpliwości). Ale Kumpel nie pozwalał sobie pomóc, miesiącami wymykał się przed próbą złapania. Ale finalnie udało się!

Kumpel, na początku, będzie od Was uciekał, będzie syczał, nie da się pogłaskać, nie przyjdzie się otrzeć o nogę, nie położy się obok, nie będzie biegał za zabawkami. Ale metodą 'przez żołądek do kociego serca’ wszystko się zmieni. Po kilku dniach pozwoli się pogłaskać po głowie podczas posiłku, po kilku tygodniach będziecie mogli wygłaskać po grzbiecie, a za kilka miesięcy – kto wie, może zaśnie na Waszych kolanach. Dlaczego Kumpel nie ufa ludziom? Podobnie jak pozostali członkowie Gajowego Klubu Kocich Cykorków (Ramonka, Brit) Kumpel najpradowpodobniej urodził się gdzieś w krzakach, był na tyle silny by przetrwać i dożyć dorosłości. Żaden człowiek nie znalazł malutkiego Kumpla, nie pogłaskał czule, nie nakarmił – a to właśnie w okresie do 12 tygodnia życia u kociąt kształtuje się stosunek do ludzi. Kumpel spędził 10 lat na ulicach Śremu, 10 długich lat przerażony uciekał, 10 lat głodował i żywił się tym co udało mu się znalezć lub wywalczyć (to podczas tych walk najpewniej zaraził się wirusem FeLV), 10 lat nie zaznał spokojnego snu w cieple. Czy Kumpel ma szanse na dom? Czy Ktoś się zdecyduje na adopcję, która będzie wamagała ogromu cierpliwości i wyrozumiałości? Niemożliwe nie istnieje, nie w Gaju. Poznajcie, pokochajcie – zaadoptujcie! ♥

Kumpel dogaduje się z innymi kotami, nie przejawia w stosunku do nich agresji . Ze względu na FeLV (wirus kociej białaczki) musi zostać kocim jedynakiem lub dołączyć do innych „białych” kotów. Jest zaszczepiony, posiada chipa, wzorowo korzysta z kuwety.

Kontakt w sprawie adopcji: Magda 730 540 162, Paulina 669 391 958

Jeśli chcesz nam pomóc w opiece nad Kumplem, możesz to zrobić za pomocą przelewu: Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju, Gaj 56 D, 63-100 Śrem, nr konta 84 1240 6902 1111 0010 6705 8364 lub za pośrednictwem formularza paypal – biuro@schroniskogaj.pl, koniecznie z dopiskiem DLA KUMPLA, https://www.ratujemyzwierzaki.pl/schroniskogaj

Przekaż 1,5% dla Fundacji Schronisko dla zwierząt w Gaju – KRS 0000603486

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *